3 patarimai, kurie akimirksniu sugrąžins pasitikėjimą savimi

pasitikejimas savimi

Ach tas pasitikėjimas… Ilgą laiką galvojau, kad pasitikėjimas savimi, tai ko galima išmokti. Nuolat ieškojau įvairių kursų, kuriuose rimti dėdės ar tetos aiškino kaip pasitikėti savimi. Kursų metų aš jausdavau, kad auga pasitikėjimas savimi ir pati esu sau „faina“. Tačiau praėjus keletui dienų tas pasitikėjimas savimi visiškai išgaruodavo. Ir reikėdavo vėl ieškoti naujos „dozės“, kas suleistų pasitikėjimo savimi vitaminą. Toks būdas man visiškai netiko, tad nutariau, kad man reikia kažko kito. Ir tai ką atradau aš netrukus pasidalinsiu su Tavimi.
Šiame straipsnyje sužinosi kokie yra trys būdai, kurių laikantis pasitikėjimas savimi garantuotas.

Vis dar netiki? Na ką, jei nepasitiki savimi, tai neturi ką prarasti. Turbūt daug ką išbandei, tad nieko tokio jei pabandysi ir šiuos patarimus. O ką jei suveiks?
Turbūt Tau kaip ir man atrodo, kad jei turėčiau didesnį pasitikėjimą savimi mano gyvenimas būtų kitoks. Galbūt nebijočiau imtis naujo projekto, nebijočiau paskambinti su pasiūlymu ir t. t. Ir gyvenimas turbūt taptų daug spalvingesnis ir linksmesnis.
Kažkur teko skaityti, kad jei nori pasitikėti savimi reikia priversti save daryti ko bijai. Pasinaudojus patarimu taip ir padariau, tačiau tai niekuo negelbėjo, juk ateina kitos situacijos ir vėl bijai. Tai negi nuolat ir gyventi su tuo jausmu, kad turiu save versti ką nors daryti. O aš juk norėjau gyventi laisvai, kad per gyvenimą keliaučiau lengvai ir tik rinkčiau sėkmes. Nes šventai tikėjau, kad sekasi tik žmonėms, kurie pasitiki savimi. O tie kurie nepasitiki tik stovi gyvenimo užkampyje ir pro juos praplaukia visos gyvenimo galimybės. Tad bijojau likti be galimybių ir be sėkmės. Kažkur išgirdusi patarimą, kad reikia vaidinti, jog pasitiki savimi. Tačiau tai kvepėjo kažkokia apgavyste.

Suvaidintas pasitikėjimas savimi skatina dar labiau netikėti savimi.

Bendraudama pašnekovui bandydavau demonstruoti pasitikėjimą savimi. Tačiau viduje jausdavausi nekaip. Nuolat sukosi mintis, ar tik jis nepastebi, kad aš visiškai nepasitikiu savimi, nuolat rinkdavau žodžius, filtruodavau kokią istoriją apie save pasakoti galima, o kokią ne. Uh… pabandyk įsivaizduoti kaip atrodė mano bendravimas. Kažkaip nepastebėdavau susidomėjimo pašnekovo akyse, tada pradėdavau dar labiau stengtis. O kas iš to išeidavo turbūt nereikia pasakoti.

Stebuklingų PASITIKĖJIMO piliulių dar niekas neišrado

Ilgai analizavusi aš supratau, kad stebuklingų pasitikėjimo piliulių aš turbūt nerasiu. Kažkaip atėjo suvokimas, kad išorėje nieko nerasiu, kad reikia giliau pasikapstyti savo viduje.
Profesoriai Mercas Ozcanas ir Hazaras A. Ilhanas tyrę studentų pasitikėjimą, teigia, kad bendrasis pasitikėjimas savimi turi vidinę ir išorinę raišką. Vidinė raiška – tai meilė sau, savęs pažinimas, tam tikrų tikslų kėlimas ir pozityvus mąstymas ir mintys, kad esi savimi patenkintas ir darniai gyveni su savimi. Išorinė pasitikėjimo savimi raiška – tai gebėjimas kontroliuoti savo emocijas ir pasitenkinimas savimi bendraujant su kitais.
Tad remdamiesi šiuo tyrimu gauname paprastą patarimą- atsisukti į save. Galima susirašyti kokiu žmogumi aš labai pasitikiu. Na turbūt tokiu kuris mums pažada ir įvykdo, sako tiesą ir t.t. o dabar visus tuos klausimus tereikia atsukti į save ir paklausti savęs. Ar sau nemeluoju, ar viską vykdau ką sau esu pasižadėjęs. Problema ta, kad mes pažadus kitiems dažnai kruopščiai vykdome. Juk nuo to priklauso mūsų įvaizdis visuomenėje. Mes juk nenorime turėti pažaduko ar melagio etiketes. O pažadų sau juk galima nevykdyti, nes niekas nepastebės. Gal sau pameluosiu, kad to visiškai nereikia arba ranka numosiu, kad kitą kartą savimi pasirūpinsiu ir parsiraitoję rankoves bėgame gelbėti pasaulio.
Pabandykime įsivaizduoti kiek kartų per dieną save išduodame. Einame į kavinę iš noro įtikti draugei, nors iš tikro norime pabūti gamtoje. Dirbame viršvalandžius, nes reikia įtikti viršininkui, nors svajojame apie poilsį. Kaip jums būtų tokia draugė, kuris žada vieną, o daro kitą.

Tad jei  meluoji, apgaudinėji save ir nuolat save išduodi, tuomet pasitikėjimas iki Tavęs niekada neateis.
Pasitikėjimas savimi tai laisvė būti savimi.

Taigi žadėti trys auksiniai patarimai, kurie sugrąžins pasitikėjimą savimi. 

  • Pirmas būdas, kaip labiau pasitikėti savimi – tai nustoti meluoti sau. Pradėk vykdyti pažadus sau  be jokių pasiteisinimų. Prieš įsipareigodama ar žadėdama kitiems paklausk savęs ar man tai tinka ar patinka, ar aš to tikrai noriu.
  • Visiškai atsisakyti minties, kad reikia kitiems įtikti ir patikti. Būk atvira jausmams. Jausti, tai ką jaučiu, sakyti tai ką galvoju. Pirmiausia reikia patikti pačiai sau. O jei kitam žmogui nepatinka Tavo mintys, jausmai, čia jau jo problema ir tikrai ne tavo.
  • Nustoti laukti įvertinimo iš aplinkos. Ko mes tik nepadarome, kad kiti mus pastebėtų įvertintų. Tačiau šito tikrai nereikia Pradėk vertinti pati save. Pagirk save pati, užuot laukusi pagyrimo iš aplinkos.
Patiko? Pasidalinkite su draugais!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Išsakykite savo nuomonę

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *