Apie mane

Renata Rimkevičienė

Sveika. Dėkoju, kad užsukai į mano svetainę. Esu Renata Rimkevičienė: žmona, 3 vaikų mama, lektorė. Daug metų ieškojau atsakymo į klausimą kaip jaustis laimingai? Tarsi viskas gerai, bet vidinės pilnatvės trūkumas mane nuolat grauždavo. Vidinės tuštumos jausmas mane skatino kažko ieškoti. Norėjau sužinoti kaip jaustis laimingai nuolatos: kiekvieną dieną, minutę, net kiekvieną sekundę? Laimė man atrodė kaip kažkoks materialus dalykas, kurį gali gauti iš aplinkos. Galvojau, kad būčiau laiminga jei man viskas sektųsi, būčiau pasakiškai turtinga. Mane traukė visuomenės sukurtas sėkmingos moters įvaizdis- savarankiška, versli, pasitempusi. Galvojau, kad  štai čia yra mano sėkmės kelias.

Mūsų visuomenėje, kuriamas veiklios, iniciatyvios moters įvaizdis. Ir pristatomas kaip etalonas, kaip sekiamybė.  Sukurtas įvaizdis, kad  sėkminga moteris yra laiminga moteris. Prireikė ne vienų metų, kad suprasčiau kaip smarkiai mus apgaudinėja. Kiek iš karjerą padariusių moterų yra laimingos? Kiek karjera gali užpildyti vidinę tuštumą?

Pradėjusi savo verslą supratau, kad prarandu moteriškumą. Nuosavo verslo kūrimas neatnešė laimės, o tik dar didesnę įtampą.  Sprendimų priėmimas, sutartys, terminai, tarsi suspaudė mano moterišką energiją ir neleido jai prasiveržti. Praradau teisę klysti, nes kiekvienas sprendimas turėjo būti pasvertas, pamatuotas. Iš anksto reikėdavo numatyti būsimo sprendimo pasekmes. Nes verslo pasaulyje dažnai vyksta kova be taisyklių, todėl arba kovoji arba esi pasmerktas pralaimėjimui. Šioje kovoje išbarstyta energija, būdavo atimama iš šeimos. Supratau, kad moteris savo energiją turėtų skirti šeimai, o ne kovoti su vėjo malūnais. Moteris turėti ieškoti galimybių kaip atsiskleisti, o ne grumtis, konkuruoti.

Šiame chaoso ir griūnančių vertybių amžiuje moteris kovodama už lygiateisiškumą prarado savo moterišką laimę, prarado galimybę mėgautis mažais moteriškais dalykais, kurie suteikia laimės. Tik nepakeliamai velka atsakomybės naštą.

Prireikė nueiti nemažą kelią, kad savyje sugebėčiau atrasti laimės, meilės šaltinį. Pasirodo, kad laimė slypi mumyse, tačiau mes ją išbarstome ir liekame tuščios. O tą vidinę tuštumą bandome užkamšyti įvairiais išoriniais blizgučiais. Kuo labiau stengiamės atitikti visuomenės normas, sugalvotus ir iškraipytus standartus, tuo nelaimingesnės daromės. Mes pametame save, pradedame nejausti savo norų, savo minčių, savo asmenybės. O kaip moteris gali jaustis laiminga jei nepažįsta savęs, nežino savo norų arba juos ignoruoja.

Dėkoju savo  vyrui, kuris mane skatina nuolat tobulėti. Dėkoju savo  mokytojams – Donatui Janickiui ir Anantrai Das, kurie parodė man teisingą gyvenimo kelią, kuriuo eidama darausi laimingesnė kiekvieną dieną.

Esu laiminga – taip turėtų pasakyti kiekviena moteris. Todėl kviečiu visas moteris prisijungti ir mokytis būti laimingomis kiekvieną dieną, susigrąžinti moteriškumą,  atrasti savo tikrąja prigimtį. Moters energija turi skleistis ir augti, o savo meile, ji turi dalintis su kitais. Kviečiu visas išmokti pripildyti savo meilės indus, kad ta meile galėtume užlieti visą pasaulį.

Patiko? Pasidalinkite su draugais!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn